BMW M4 DTM: három az első tízben a Norisring kvalifikáción

Megosztás

bmw m4 dtm
bmw m4 dtm

Három BMW M4 DTM egy viharos időmérő edzés után kerüljön be az első tízbe

Nem volt könnyű dolga annak a három BMW M4 DTM-nek, amelyek ma délelőtt bejutottak a legjobb tízbe: a délelőtti eső és a száradó pálya sok akciót adott a norisringi első időmérőn. (DE). A 2,3 km-es utcai körpályán minden megtett körrel csökkentek az idők, ami azt jelenti, hogy az első futam rajtrácsa a kvalifikáció utolsó pillanataiban dőlt el. Az elárasztott nürnbergi (DE) pályán a hatodik helyet megszerezve Augusto Farfus (BR, 50, 876 másodperc) a Shell BMW M4 DTM-mel volt a legjobb BMW-pilóta. Hazai versenyén a DTM-bajnok Marco Wittman (DE) nyolcadikként kvalifikálta magát. Martin Tomzcyk (DE) a tizedik helyen végzett a harmadik BMW-pilótaként, aki bejutott a legjobb tíz közé. Christian Vietoris (DE, Mercedes) 50 640 másodperces idővel indul a pole pozícióból. Bruno Spengler (CA), Maxime Martin (BE) és Timo Glock (DE) a 13., 14. és 15. helyre kvalifikálta magát. Tom Blomqvist (GB) és António Félix da Costa (PT) a 17. és a 18. helyet foglalja el. Mind a 24 autó egy másodpercen belül kvalifikálta magát. A legjobban jegyzett BMW-pilóta szavai „Jó tempót mutattunk a gyakorlaton, és fontos volt, hogy tökéletes kört hozzunk össze. Ha nincs ez a kis hiba, amit elkövettem, kiharcolhattam volna a pole pozíciót. Itt mindig szűkek a köridők. Így kell előre haladnunk. A verseny hosszú, és csak állandó kemény munkával kell elérni az eredményeket. A mi autónkkal minden bizonnyal megvan a jó eredmény lehetősége. Augusto Farfus (BMW Team RBM, 6. hely) BMW Motorsport eredmények: 18 Augusto Farfus (BR), BMW Team RBM, Shell BMW M4 DTM 50, 876 másodperc - 6. hely1 Marco Wittmann (DE), BMW Team RMG, Ice-Watch BMW M4 DTM 50, 965 másodperc - 8. hely77 Martin Tomczyk (DE), BMW Team Schnitzer, BMW M Performance Parts M4 DTM 51, 088 másodperc - 10 1. hely7 Bruno Spengler (CA), BMW Team Mtek, BMW Bank M4 DTM 51, 152 másodperc - 13. hely36 Maxime Martin (BE), BMW Team RMG, DTM SAMSUNG BMW M4 51, 198 másodperc - 14. hely16 Timo Glock (DE), BMW Team Mtek, DEUTSCHE POST BMW M4 DTM 51, 236 másodperc - 15. hely31 Tom Blomqvist (GB), BMW Team RBM, DTM BMW M4 51, 283 másodperc - 17. hely13 António Félix da Costa (PT), BMW Team Schnitzer, Red Bull BMW M4 DTM 51, 326 másodperc - 18. hely Hasznos információk:Az edzés több mint fele után a pálya elég száraz volt a slick gumikhoz. A 20 perces időmérő edzésen a 24 pilóta több mint 500 kört teljesített a 2,3 km-es körön. Augusto Farfusnak ebben a szezonban másodszor sikerült bejutnia a legjobb tíz közé. Ugyanez vonatkozik Martin Tomczykra is, és ez volt Marco Wittman harmadik legjobb tíz helyezettje a kvalifikáción. A 18 DTM futam idei ötödik fordulója helyi idő szerint 16.45-kor kezdődik. (DE)